logo

  Yayınevi gibi okul (Foto Galeri)

  Mersin Kocavilayet Ortaokulu  yayımladıkları ulusal dergilerle farklılık oluşturuyor.  Güz Sanat ve Güz Çocuk dergileri, Türkiye’nin bir ortaokul tarafından yayımlanan tek  sanat dergileri.

  Güz Sanat Dergisi ve Güz Çocuk Dergisi hakkında bilgi veren Okul Müdürü Abdullah TAYFUR ’’Güz Sanat ve Güz Çocuk dergileri Kocavilayet Ortaokulu öğretmenlerince yayımlanıyor. 4. Sayımız çıktı ve tanıtımını bir etkinlikle yaptık. Her sayı farklı bir mekânda farklı bir etkinlikle tanıtılıyor.

  Güz Sanat; içinde şiir, hikaye ve resim olan bir sanat dergisi. Yazarları ve şairleri, sadece öğretmen olup ülkemizin dört bir yanından katılım sağlamaktadırlar. Okulla ilgili hiçbir paylaşım olmayıp sadece öğretmenlerden gelen çalışmalar var. Ayrıca Türkiye’nin bir ortaokul tarafından yayımlanan tek  sanat dergisi.’’  ifadelerini kullandı.

  TAYFUR,  çocukları unutmadıklarını ve onlar için ise Güz Çocuk adını verdikleri dergiyi çıkardıklarını belirterek,  ‘’Güz Çocuk ise tamamen çocuklarımızın çalışmasıdır. Onların yazı, şiir, karikatür ve resimlerine yer veriyoruz. Amacımız onları sanata ve yazmaya teşvik etmek. Güz Çocuk Dergisi’nde yine okulla ilgili haber yok, sadece çocukların çalışmaları var. Bütün  bu yayınları  Kocavilayet Ortaokulu Yayınları adı ile çıkartarak  okulumuzda bir yayınevi ciddiyeti ile  çalışmaktayız. Çıkardığımız tüm dergilerin dizgi, tasarım herşeyi öğretmenlerimizce yapılmakta. Matbaada noktasına bile dokunulmadan basılmaktadır. Tüm tasarımları bize aittir. ’’ dedi.

  Ayrıca dergiye yazı ve şiirlerini aldıkları bir öğrenciye her yıl kitap çıkardıklarını ve  imza  günü düzenlediklerini belirten Okul Müdürü  TAYFUR,  ‘’Dergimize  çalışma göndermek isteyen öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz  bize Kocavilayet Mah. 2913 Sokak No:19  Yenisehir/ Mersin adresinden ulaşabilirler.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

  Etiketler: » » » »
  Share