logo

  Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019-2020 Burs Başvurusu

  2019-2020 Eğitim Dönemi Burs Başvuruları. Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019-2020 eğitim dönemi başvuruları ne zaman başlıyor?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü  tarafından web sayfasında yapılan açıklamada ”Genel Müdürlüğümüz tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2019 – 2020 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitemizden üzerinden alınacaktır.

  Burslarımız ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular (SSS) için tıklayınız.

  VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

  2019 – 2020 EĞİTİM DÖNEMİ BURS BAŞVURU TARİHLERİ

  ​ ​

  BaşlangıçBitiş
  Ortaöğrenim Bursu09 Eylül 201909 Ekim 2019
  Yükseköğrenim Bursu15 Eylül 201930 Ekim 2019
  Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu15 Eylül 201930 Ekim 2019

   

  Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

  Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

  Burslarımız hakkında ayrıntılı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular’dan (SSS)  faydalanabilirsiniz.

  Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr internet sitemizden takip edilebilir.

  Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüştür. Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

  Bölge Müdürlüklerimizin sorumluluk alanında bulunan illerin ve Bölge Müdürlüklerimizin iletişim bilgilerine buradan erişebilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

  Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019-2020 eğitim dönemi başvuruları ayrıntıları için tıklayınız

   

  Etiketler: » »
  Share