logo

  Uygulamalı Kamu Politikaları Yüksek Lisans Programı

  Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Strathclyde Üniversitesi’yle ortak yürütülecek olan, “Uygulamalı Kamu Politikaları Yüksek Lisans Programı’nı” başlatıyor. Türkiye’de kamu politikası konusunda eleştirel, analitik ve pozitivist eğitim verecek ilk tezsiz yüksek lisans programı olma özelliğine sahip programa kabul edilen öğrenciler eğitimlerinin ilk döneminde Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nde, ikinci döneminde ise Birleşik Krallık’taki Strathclyde Üniversitesi’nde eğitim görecek.

  Üstün yetenekli gençlerle başarılı akademisyenleri bir araya getirerek; bilime evrensel düzeyde katkıda bulunmak amacıyla kurulan Koç Üniversitesi akademik eğitimde bir ilke daha imza atıyor.

  Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türkiye’de kamu politikası konusunda eleştirel, analitik ve pozitivist eğitim veren “Uygulamalı Kamu Politikaları Yüksek Lisans Programı’nı” başlatıyor.

  Bir Türk üniversitesi tarafından sunulan kamu politikalarına yönelik akademik bilgi ve profesyonel beceri odaklı ilk tezsiz yüksek lisans derecesi olma özelliğine sahip olan program İskoçya’daki Strathclyde Üniversitesi ile ortak yürütülecek.

  “Uygulamalı Kamu Politikaları Yüksek Lisans Programı”, kamu ve özel sektörde görev alacak geleceğin liderlerinin; politika tasarımı, uygulaması ve değerlendirmesi temelinde günümüzün ulusal ve küresel sorunlarını tanımlayacak ve bunlara yaratıcı çözümler üretecek şekilde hazırlanmasını hedefliyor.

  Bir yıllık program kapsamında, profesyonel kariyerlerinin başlangıcında olan başarılı öğrenciler, ilk dönem Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nde, ikinci dönem ise Birleşik Krallık’taki Strathclyde Üniversitesi’nde eğitim görecek.

  Ulusal ve uluslararası alanda önde gelen akademisyenlerin eğitim vereceği programın başvuruları 15 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecek.

  Koç Üniversitesi Hakkında

  1993 yılında, en yetkin mezunları yetiştirmek, bilimin sınırlarını ilerletmek ve bu alanlarda ülkemize, insanlığa ve Türkiye’ye hizmet etmek misyonuyla kurulan Koç Üniversitesi, uluslararası düzeyde eğitim veren bir kurumdur. 22 lisans, 29 yüksek lisans ve 30 doktora programı bulunan Koç Üniversitesi’nde lisans programındaki öğrencilerin yüzde 36’sı burslu olarak eğitim görmektedir. Koç Üniversitesi’nde öğrenim gören 7.048 öğrenci bulunuyor. Koç Üniversitesi’nin lisans ve yüksek lisans programlarından bugüne değin 14.000’den fazla öğrenci mezun oldu. Koç Üniversitesi, dünya standartlarında geniş laboratuvar, bilgi işlem ve araştırma olanaklarıyla, öğretim üyesi başına düşen bilimsel makale sayısında Türkiye’deki eğitim kurumlarının arasında en üst sıralarda yer alır.

  Etiketler: » » » » »
  Share