logo

  TAÇ, Benim Renkli Sınıfım Projesi ile Kocaeli’ndeydi

  TAÇ, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ortaklığı ile başlattığı “Benim Renkli Sınıfım” projesi ile çocukların yaptığı resimleri perdeye dönüştürmeyi sürdürüyor. Proje kapsamında Kocaeli Bayraktar İlkokulu ve Ortaokulu’nda gerçekleştirilen atölye çalışmaları 86 çocuğun katılımıyla gerçekleştirildi.

  TAÇ’ın Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğiyle hayata geçirdiği “Benim Renkli Sınıfım” projesi, Mardin, Samsun, Urfa ve Kayseri’den sonra Kocaeli’ndeki çocuklarla buluştu. Kocaeli’ndeki ilk buluşmasını İzmit Saraybahçe İlkokulu’nda yapan “TAÇ Benim Renkli Sınıfım” projesi kapsamında; 27 Şubat Çarşamba günü bu sefer Kocaeli Bayraktar İlkokulu ve Ortaokulu’nda 86 çocuğun katılımıyla bir atölye çalışması gerçekleştirildi.

  Çocuklar sınıflarındaki perdeler için resim çizdi

  TOG ve Zorlu Tekstil gönüllülerinin katılımı ile Kocaeli Bayraktar İlkokulu ve Ortaokulu’nda gerçekleştiren atölye çalışmalarında çocukların yaptığı birbirinden renkli çizimler, TAÇ’ın üretim tesislerinde perdeye dönüştürülerek hayat bulacak. Sınıflara asılacak perdelerle çocuklar, kendi çizdikleri perdelerin olduğu sınıflarda eğitim görmeye devam etmenin mutluluğunu yaşayacak.

  Proje 5 ilde 450’yi aşkın çocuğa ulaştı

  TAÇ’ın “Benim Renkli Sınıfım” projesi; ilköğretim çağındaki çocukların gönüllülük, dayanışma, sivil toplum ve birlikte iyi yaşam konusunda farkındalıklarını artırarak çocukları daha iyi bir yaşam için gerekli olan sorumluluğu almaları konusunda güçlendirmeyi; çocukların oluşturdukları resimlerden üretilmiş perdelerle sınıflarını renklendirerek eğitim ortamını güzelleştirmeyi böylece çocukların okula olan aidiyet duygularını pekiştirmeyi amaçlıyor. Proje ile bugüne kadar Samsun, Mardin, Şanlıurfa, Kocaeli ve Kayseri olmak üzere toplam 5 ilde 450’yi aşkın çocuğa ulaşılarak atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

  TAÇ ve TOG’un birlikte hayata geçirdiği proje, hem çocukların hem de gönüllü gençlerin katıldığı etkinliklerle farklı illerdeki çocuklarla buluşmaya ve sınıfları renklendirmeye devam edecek.

  Etiketler: » » » » »
  Share