logo

  Selçuklu Holding Burs Başvurusu-Mustafa Öncel Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı Bursu

  Mustafa Öncel Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı; çalışkan, yetenekli, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. Burs başvurusunda bulunacak öğrencilerin ahlaki, milli ve kültürel değerleri önemsemesi arzu edilir. Burs başvurusunda bulunmuş her bir öğrenciden de iş hayatına atıldığında bu türlü olanakları sağlaması ümit edilir.

  2019 yılı burs başvuruları için ek kontenjan açılmıştır.
  Aşağıdaki kriterleri sağlayan üniversite öğrencileri 13 Ekim 2019 tarihine kadar burs başvurusunda bulunabilir.

  Başvuru Hakkında Genel Bilgi :
  Lisans programlarının 2,3,4,5 ve 6. sınıflarına burs verilecektir. Üniversiteye yeni kayıt yaptırmış 1. sınıf öğrencileri burs imkanından yararlanamayacaktır.

  Mustafa Öncel Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı Burs Formu web sitemizden doldurulup, printer çıktısı alınarak, ek istenilen belgelerle birlikte aps veya kargo yoluyla aşağıda yer alan adrese ulaştırılacaktır. (Formu belirlenen tarihlerde ulaştırmayan öğrenci başvurusu kabul edilmeyecektir. )

  Burs Talebinde Bulunacak Öğrencilerde Aranan Genel Şartlar:
  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,

  Lisans programlarının 2,3,4,5 ve 6. sınıflarında okumak, ( Üniversiteye yeni kayıt yaptırmış 1. sınıf öğrencileri burs imkanından yararlanamayacaktır.)

  Başarılı olmak ( Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4.00 üzerinden en az 3.00 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 80) olup bir üst sınıfa geçiş hakkı kazanmış olmak,

  Üniversitelerin 4 yıllık Lisans Programı ve Yüksek Lisans öğrencisi olmak,

  Herhangi bir kurum ya da kuruluştan burs almıyor olmak (KYK bursu hariç),

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi öğrencisi olmak,

  Üniversitelerin Tıp, Hukuk, Eczacılık, Mimarlık, İşletme, Diş Hekimliği, Grafik Tasarım, Mühendislik ( İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Metalurji- Malzeme Mühendisliği, Biyomühendislik ve ilgili alt dalları) bölümlerinde okuyor olmak.

  Bu Burs İçin Öğrencilerden İstenilen Belgeler:
  Transkript
  Öğrenci belgesi
  Nüfus kağıdı fotokopisi
  Ailesinin gelirini gösteren belge (Maaş bordrosu, emekli maaşı banka cüzdanı fotokopisi, gelir/götürü vergi levhası fotokopisi, çiftçi belgesi)
  2 adet vesikalık fotoğraf
  Sabıka kaydı
  ÖSYM yerleştirme belgesi ( Üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler için geçerlidir.)
  Ekli Selçuklu Holding burs başvuru formu (Tüm form alanları BÜYÜK HARFLERLE doldurulmalıdır. (Sadece e-mail alanı küçük harflerle doldurulmalıdır.)

  Selçuklu Holding Burs Başvurusu ayrıntıları için tıklayınız

  Etiketler: » »
  Share