logo

  Şehrin Işıkları 7 Fotoğraf Yarışması Başladı!

  Büyük heyecanla beklenen an geldi. Gece ve Işık temalı, “Uluslararası Şehrin Işıkları 7” yarışmasına katılımlar başladı. 30 Eylül tarihine kadar fotoğraf kabul edilecek yarışmada büyük ödül Limak Otellerinde 2 kişilik 5 gece sürecek muhteşem bir tatil* olacak.  

  Konu: Gece ve Işık
  Katılım Tarihleri: 15 Ağustos – 30 Eylül 2019
  Değerlendirme: 1-4 Ekim 2019
  Sonuç: 7 Ekim 2019

  Ödüller
  1.lik Ödülü: Limak Otellerinde 5 Gecelik Tatil*
  2.lik Ödülü: Canon EOS 200D Kit (Çanta+Tripod+SD Kart)
  3.lük Ödülü: DJI Ryze Tello Drone

  Not: Fotoğraflarda kadraj, renk doygunluğu, keskinlik, toz alma ve kontrast düzeltmesi gibi kabul edilebilecek müdahaleler dışında hiçbir manipülasyon/başkalaştırma/oynama kabul edilmeyecektir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

  *Ödül 2 kişilik oda için tek seferde gerçekleştirilecek 5 gecelik konaklamayı kapsar. Konaklama Limak Lara / Limak Arcadia / Limak Limra / Limak Atlantis otellerinden birinde gerçekleştirilebilir. Otel seçimi kazanana aittir. Konaklama en geç 31.12.2020 tarihine kadar yapılabilir. Rezervasyon için en az 90 gün önceden bilgi verilmesi şarttır.

  Şehrin Işıkları 7 Fotoğraf Yarışması Sonuçları İçin Tıklayınız

  Bilgi – Şartname

  UEDAŞ 
  Şehrin Işıkları 7
  FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 

  Konu: ‘Şehrin Işıkları”

  1 – KONU VE AMAÇ 

  Yarışmamızın konusu; “Şehrin Işıkları” olup, amacımız amatör yada profesyonel fotoğrafçıların gece ve ışık teması ile şehirlerin dinamizmini ortaya çıkarmaktır. Her şehrin kendi güzelliğini ışık teması altında fotoğraflanması ve halkımıza bu güzelliklerin tanıtılarak ülke turizmine fayda sağlamak da amaçlarımızdan biridir. Fotoğrafçıların eserleri profesyonel jüri tarafından değerlendirilecektir. 

  2 – KATILIM KOŞULLARI VE ŞARTLARI 

  Yarışma, Seçici Kurul dışında konuya ilgi duyan son başvuru tarihine kadar 18 yaş ve üzeri ve tüm amatör veya profesyonel fotoğrafçılara açıktır. Daha önce başka yarışmalarda ödül almış eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. UEDAŞ katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Katılımcı fotoğraflarında her türlü çekim tekniğini kullanmakta ve özgün anlatımında serbesttir. 

  Yarışma dijital dalda düzenlenmektedir. 

  Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar sergi amaçlı olarak kurumumuz tarafından basılı hale getirilecektir. Sergilemelerde bütünlük oluşturmak için dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların, UEDAŞ tarafından gerekli görülen büyüklükte laboratuvar baskıları alınabilecek veya fotoğraflar yarışmaya gönderildikleri kadrajda sergilenebileceklerdir. Bu nedenle başvuru formuyla birlikte yüklenen fotoğrafların eser sahibinin arzu ettiği kadrajda, baskıya uygun şekilde Dijital Fotoğraf Makinesi ya da yüksek kaliteye sahip Akıllı Telefon tarafından çekilip JPEG formatında gönderilmesi gerekmektedir. Yarışma sayısal (Dijital) ortamdadır. Baskılar kabul edilmeyecektir. 
  Katılım koşullarına ve şartlarına uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf seçilmeyecektir.
  Her katılımcı en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir. 
  Gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar kenar boşluksuz olmalıdır. 
  Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır. 

  – Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmayan eseri yarışmaya gönderen, değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik olarak müdahale ve değişiklikleri yapan, 

  E-posta yolu ile gönderilen fotoğraflar kesinlikle kabul edilmeyecektir. 

  3 – ESERLERİN GÖNDERİLMESİ VE İADESİ 

  Eserler www.uedas.com.tr/sehrinisiklari adresinden yüklenecektir. Ve iadesi söz konusu değildir.

  4 – KULLANIM HAKLARI 

  Katılımcı, dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanmış olan fotoğraflarının UEDAŞ yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan eserinin / eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için UEDAŞ’a izin / muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin / muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanım hakları UEDAŞ‘a ait olacaktır. 

  5 – YARIŞMA TAKVİMİ 

  Yarışma Başlangıç Tarihi : 15 Ağustos 2019
  Son Katılım Tarihi : 30 Eylül 2019
  Değerlendirme Toplantısı : 1-4 Ekim 2019
  Sonuç Bildirimi : 7 Ekim 2019  

  6 – SEÇİCİ KURUL 

  Engin Güneysu (Fotomuhabiri)
  Mustafa İpek (Fotoğraf Sanatçısı – Eğitmen) 
  Hasan Kasapoğlu (Fotoğraf Sanatçısı – Eğitmen)
  Yusuf Ziya Yüce (Limak Enerji Kurumsal İletişim Grup Müdürü) 

  Ayrıntılar için tıklayınız

  Şehrin Işıkları 7 Fotoğraf Yarışması Sonuçları İçin Tıklayınız

  Etiketler: » »
  Share