logo

  Sağlık ordusuna 32 bin takviye

  Sağlık Bakanlığı, 32 bin yeni personel alacak. Bakan Dr. Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını ile mücadele edilen bugünlerde sağlık ordusunun güçlendirildiğini bildirdi.

  Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacağına işaret eden Koca, ”11.000’i hemşire, 1.600’ü ebe ve 4.687’si sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.” ifadesini kullandı.

  Koca, şunları kaydetti:

  ”Tercih kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart – 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek. 

  Duyurular için bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresi takip edilebilecek. Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

  Başvurular 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak. Bu atamaların salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı olsun.”


  Hibya Haber Ajansı

  Share
  #

  SENDE YORUM YAZ