logo

Özel öğretim kurumlarında ücret iadesi nasıl olur?

Özel öğretim kurumuna yapılan kayıttan vazgeçmeniz halinde ücret iadesi nasıl gerçekleşmelidir? Verdiğiniz ücretin tamamını geri alabilir misiniz? Ücretlerin iadesi nasıl olmaktadır? Öğrenim ücretini ders saati ücreti olarak belirleyen kurumlarda ücret iadesi nasıl olmalı?

Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre, Kurumlara  kaydolan öğrenci ve kursiyerlerden; Öğrenim ücretini yıllık olarak belirleyen okul öncesi eğitim kurumu, ilkokul, ortaokul, özel eğitim okulu, ortaöğretim okullarında öğretim yılı başlamadan ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir. Öğretim yılı başladıktan sonra ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu ile öğrenim gördüğü günlere göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı iade edilir.

Öğrenim ücretini ders saati ücreti olarak belirleyen kurumlarda dönem başlamadan ayrılanlara öğrenim ücretinin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir. Dönem başladıktan sonra ayrılanlara öğrenim ücretinin yüzde onu ile öğrenim gördüğü ders saati sayısına göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı iade edilir.

Öğretime başladıktan sonra ayrılan öğrenci veya kursiyerlerden alınacak ücret kurumun öğrenim ücretinden fazla olamaz.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ