logo

  Özel Eğitim Okulunun Proje Başarısı

  AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın altında yer alan Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği 2018 Teklif Çağrısı döneminde  Toroslar Çankaya Özel Eğitim Meslek Okulu’nun hazırladığı “Öğrencilerimizin İstihdam için Beceri Geliştirme Stajı” adlı ve 2018-1-TR01-KA102-055828 nolu projesi desteklenmeye değer bulundu.

  Proje kapsamında 6 Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan öğrencileri Avusturya’nın Viyana şehrinde 2 haftalık Servis Elemanlığı Stajını tamamladı.  Proje sonunda 10 günlük çalışma deneyimi kazanarak Avrupa standartlarında servis elemanlığı becerilerini kazandılar. Avrupa standartlarında müşteriden sipariş almayı, masa hazırlamayı, siparişi müşteriye sunmayı, boş masanın toplanmasını ve mutfağa taşınması becerilerini öğrendiler.

  Stajın olmadığı saatlerde de kişisel gelişimleri için öğretmenleri tarafından Viyanda önemli tarihi ve kültürel yerleri gezdiler.  Öğrenciler kişisel olarak geliştiler ve Avrupa’daki akranları ile çalışma ve yaşama deneyimi kazandılar. Proje bitiminde öğrenciler Staj Sertifikası, ECVET ve Europass Belgeleri aldılar.

  Etiketler: » » » » »
  Share