logo

  ÖSYM Sözleşmeli Yerli Uzman Personel Giriş Sınavı (2018-8)

  ÖSYM sigortalı olarak (5) adet sözleşmeli yerli uzman personel alacak. osym.gov.tr adresindeki sınav duyurusu…

  Başkanlığımızda istihdam edilmek üzere, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 6 ncı maddesinin 9 uncu fıkrası ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında Çalıştırılacak Yerli ve Yabancı Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre 657 sayılı Kanun ve diğer mevzuat hükümlerine bağlı kalmaksızın, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı olarak (5) adet sözleşmeli yerli uzman personel alınacaktır.

  Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sınavın yapılacağı tarih ve saat, ÖSYM Sonuç Sistemi üzerinden https://sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecektir.  Giriş sınavı sözlü usulü ile 31 Ağustos 2018 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edilecektir.

  BÖLÜMKONTENJANYABANCI DİLDÜZEYİ
  Arapça Öğretmenliği1ArapçaB
  Arap Dili ve Edebiyatı
  Mütercim – Tercümanlık (Arapça)
  Almanca Öğretmenliği1AlmancaB
  Alman Dili ve Edebiyatı
  Mütercim – Tercümanlık (Almanca)
  Çeviribilim (Almanca)
  Mütercim – Tercümanlık (Rusça)1RusçaB
  Rus Dili ve Edebiyatı
  İstatistik1İngilizceC
  Bankacılık ve Finans1İngilizceA

  Başvurular, 27 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak olup 13 Ağustos 2018 tarihinde mesai bitiminde sona erecektir. Adayların sınava katılabilmesi için Sınav Başvuru Formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle Ek’te belirtilen belgelerle birlikte, Başkanlığımızın Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

   

  Sınava Başvuru Şartları ve Genel Bilgiler aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

   

  Kamuoyuna önemle duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI

  Sınava Başvuru Şartları ve Genel Bilgiler 

  Başvuru Formu

  osym.gov.tr

  Etiketler: » » » » »
  Share