logo

  ODTÜ Üniversitesi Kozaklı Küllüce İlkokulu’nda

  Ziyaret kapsamında okul bahçesinde kurulan bilim ile eğlen masalarında Origami sanatı ile kuş yapma, mikropları kovala, hafızada tut, havasız kalan mum, boncukları diz isimliğini yaz gibi etkinlikler öğrenciler ile birlikte yapıldı.

  Ankara Orta Doğu Teknik  Üniversitesi öğrencileri Verimlilik Topluluğu Çözüm Sende Projesi kapsamında Kozaklı ilçesi Küllüce İlkokulu’nu ziyaret etti.
  Ziyaret kapsamında okul bahçesinde kurulan bilim ile eğlen masalarında origami sanatı ile kuş yapma, mikropları kovala, hafızada tut, havasız kalan mum, boncukları diz isimliğini yaz gibi etkinlikler öğrenciler ile birlikte yapıldı. Misafirlere köy kahvaltısı ikram edildi. Küllüce Köyü Muhtarı ve öğrenci velileri misafir öğrenciler ile yakından ilgilendi.
  Öğrencilere ağız diş sağlığı eğitimi verilerek ağız diş  bakım seti hediye edildi.
  Her bir öğrencinin adına hazırlanan hediye paketleri ile öğrenciler sevindirildi. Okula kitaplık, çok sayıda çocuk kitapları ve zeka oyunları kursu malzemeleri hediye edildi.

  Proje sorumlusu Elif MACİT, ”Çok samimi bir okul ve köy ortamı ilk defa birleştirilmiş sınıf uygulamasına şahit oldum. Okul öğretmenimiz burada çok güzel şeyler yapmış.” dedi.

  Okul Müdür Yetkili Aydın TEMEL, ”Yakın zamanda okulumuzda iki büyük üniversitemiz öğrencilerini misafir ettik. Öğrencilerimizin ufku genişledi. Köyümüz okulumuz ve öğrencilerimiz çok şanslı. Emegi geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

  Share