logo

  Mehmet Öğretmen köy çocuklarını gülümsetmeye devam ediyor (Foto Galeri)

  Geleneksel Halk Müzikleri Araştırmacısı, Müzik Köyü Genel Sanat Yönetmeni, Müzik Eğitimcisi, Dağ Gezgini, Müzik Öğretmeni.

  Böyle ifade ediyor kendini Tutak Mehmet Şükrü Balcı Anadolu Lisesi    Müzik Öğretmeni Mehmet Günay Eser. Sessiz sedasız, gösterişsiz tam 4 yıldır alkışlanacak bir proje yürütüyor.

  GÜLÜMSET Projesi…

  Topladığı yardımları Ağrı’nın köylerine ulaştırıyor. Sadece yardımları ulaştırmakla kalmıyor. Aynı zamanda köylerde okula gitmeyen ya da gönderilmeyen çocukların tespitini yapıyor, onlarla ilgili çalışmalar yürütüyor ve çocukların okula gitmelerini sağlıyor.

  1992 yılında, Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelen Mehmet Günay Eser lise öğrenimini Mersin Nevit Kodallı Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde ikincilik derecesi ile tamamladı. 2015 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümünden mezun olan Eser, Çukurova bölgesi başta olmak üzere Anadolu’nun farklı bölgelerinde müzik kültürü araştırmaları yürüttü. Müziksel ögelerini sosyolojik unsurları ile ele alan çalışmalar yaptı.

  Çeşitli üniversitelerde “bağlama çalım teknikleri” üzerine sunumlar gerçekleştirdi. 2013 yılında ilk kitabını yazdı. Başta Portekiz, Almanya, İsviçre, Güney Kore gibi ülkeler olmak üzere yurt içi ve yurt dışında bir çok konser verdi.

  Armoni ile yakından ilgilenen Mehmet Günay Eser’in üçtelli, bağlama, piyano, keman, dört keman ve çeşitli orkestralar için birçok bestesi yer alıyor. Hayri Dev ve Fethiyeli Ramazan Güngör’ün üçtelli teknikleri üzerine çalışmalar yapan Eser’in şu an 2 yeni kitap çalışması bulunmakta.

  2018 yılında Ağrı/Tutak/ Mehmet Şükrü Balcı Anadolu Lisesi’nde müzik öğretmeni olarak göreve başlayan  Eser,  GÜLÜMSET Projesi’ni Ağrı’ya taşıdı.

  Mehmet Günay Eser, GÜLÜMSET Projesi ile ilgili olarak  ” Anadolu kültürünü yaratan köylere ve köy çocuklarına borcumuz var. Bende elimden geldiğince 4 yıl önce Müzik Köyü olarak başlattığımız projeyi Ağrı’ya taşıdım.

  GÜLÜMSET Projesi yaklaşık 4 yıldır severek ve büyük bir keyifle yürüttüğüm  proje. Batı’dan topladığım yardımları Ağrı köylerine ulaştırıyorum. Aynı zamanda köylerde okula gitmeyen yada gönderilmeyen çocukların tespitini yapıyor, onlarla ilgili çalışmalar yürütüyorum. ” ifadelerini kullandı.

  GÜLÜMSET Projesi’ne katkıda bulunmak isterseniz Mehmet Günay Eser’e sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

  Etiketler: » » » »
  Share