logo

  Marketlerin açılış ve kapanış saatleri için tavsiye kararı

  Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet gösteren Türkiye Perakendeciler Federasyonu, tüm yerel marketlerin açılış ve kapanış saatlerinin 10.00 – 20.00 olması konusunda tavsiye kararı aldı.

  Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, yaptığı yazılı açıklamada, 30 Mart 2020 Pazartesi günü itibariyle yeni çalışma saatlerinin uygulanmaya başlanacağını belirterek bu uygulamaya tüm Türkiye’de özen gösterilmesinin önemine vurgu yaptı. 

  Düzgün, ”Cumhurbaşkanımızın yaptığı kamu sektöründe olduğu gibi özel sektörde de esnek çalışma sistemine geçilmesi açıklamasını müteakiben biz de çalışma saatlerimizin 10.00 – 20.00 arasında olacak şekilde düzenlenmesini tüm üyelerimize tavsiye ettik. Umarız, en kısa zamanda bu zor dönemi aşarak sağlık ve refaha kavuşuruz” ifadesini kullandı.

  Çalışanın emeğinin federasyon açısından çok büyük değer anlam ifade ettiğini aktaran Düzgün, şunları kaydetti:

  ”Bizler Edirne’den Kars’a, Türkiye’nin hemen her köşesinde hizmet veriyor, başta istihdam olmak üzere Türkiye’ye pek çok alanda katma değer yaratıyoruz. Yerelle büyümenin ve yerelden kalkınmanın gücüne inanıyor, yaşanan olumsuzluklar her ne olursa olsun, faaliyet gösterdiğimiz bölgelerimizde, kendi insanımızla bir bütün oluyor, yaşananları onlarla birlikte göğüslüyor, birlikte aşıyoruz. Ülkemizin geçtiği bu zorlu dönemeçte de tüm üyelerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimizle kenetlendik ve var gücümüzle çalışmaya, işimizin başında olmaya devam ediyoruz. Türkiye Perakendeciler Federasyonu olarak hepimize zor günler yaşatan koronavirüs salgınına karşı vatandaşlarımızın temel gıda maddelerine ve temizlik ürünlerine güvenle ulaşmasını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.”


  Hibya Haber Ajansı

  Etiketler:
  Share