logo

  Kampüste Karikatür Yarışması Sergisi

  35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri, bu kez Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nde sergilenecek.

  19 Mart Salı günü 14.30’da açılacak sergi 31 Mart’a kadar gezilebilecek.

  Dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri uluslararası bir platformda buluşturan 35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Giriş Salonu’nda ziyaretçilerini bekliyor. 19 Mart Salı günü 14.30’da açılacak sergi, 31 Mart’a kadar gezilebilecek.

  Karikatür sanatına verdiği değerle bilinen Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 35’incisi düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na 64 ülkeden 623 sanatçı 2.143 eseriyle katılım sağladı.

  Sergide yarışmanın bu yılki birinciliğini paylaşan Dokhshid Ghodratipour (İran)Jugoslav Vlahovic (Sırbistan), ikincisi Shahrokh Heidari (İran), üçüncüsü Krzysztof Grzondziel (Polonya) ve ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar’ kategorisinde verilen Özel Ödül’ün sahibi Bernard Bouton (Fransa) eserlerinin yanı sıra Başarı Ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler de yer alacak.

  Seçici Kurul’un ödüle değer gördüğü Başarı Ödülü kazananları arasında ise Turan Aksoy (Türkiye), Constantin Pavel (Romanya), Moacir Knorr Gutterres (Brezilya), Konstantin Kazanchev (Ukrayna), Silvano Mello (Brezilya), Roman Peshkov (Rusya), Sajad Rafeei (İran), Nicos Terzis (İsveç), 2 ödül olmak üzere Didie Sri Widiyanto (Endonezya), Kürşat Zaman’ı (Türkiye) yer alıyor.

  Etiketler: » » » » » » » »
  Share