logo

  İsveç sınırlarını kapatmıyor, Almanya sınırlarını kapatıyor

  Stockholm, 15 Mart (HİBYA) – Basın toplantısı düzenleyen İsveç Başbakanı Stefan Löfven diğer bir cok Avrupa ülkesinin aksine sınırlarını kapatmayacağını açıkladı.

  Avrupa ülkeleri içinde sadece İngiltere ve İsveç diğer ülkelerden farklı bir yöntem izliyor. İsveç etkili bir bilgilendirme kampanyası ile ”virüse yakalan kişi sayısını daha geniş bir zaman dilimine yaymayı”, bu şekilde virüsün etkilerini sınırlamayı amaçlıyor.

  Almanya saat 08.00 itibariyle sınırlarını kapatıyor

  Bild Gazetesi’nin son dakika duyurduğu habere göre Almanya corona virüsü salgınını önlemeye yönelik tedbirler kapsamında , Fransa, İsviçre ve Avusturya’ya olan sınırlarını kapatma kararı aldı.

  Bild Gazetesi’nin duyurduğu habere göre sınırların kontrollü kapatatılması bir yandan virüs salgınının yayılmasını önlemeye yönelikken, diğer yandan da sınır bölgelerindeki yabancı vatandaşların Almanya şehirlerinde tüketim mallarına hücumu sonucu başgösteren tüketim malları sıkıntısı neden oldu.

  Karara göre sınır kapılarındaki kontroller çok daha fazla sıkılaştırılacak ancak malların serbest geçişine izin verilecek.

  Karar yarın sabah saat 08.00’dan itibaren uygulanmaya başlanacak

  Hibya Haber Ajansı

  Share