logo

  İsmail Kakaç İlkokulu’nda sağlıklı beslenme semineri (Foto Galeri)

  İsmail Kakaç İlkokulu’nda velilere yönelik sağlıklı beslenme semineri gerçekleştirildi. Diyetisyen Elif İrem UMUÇ’un konuşmacı olarak katıldığı program okul müdürü Ender Özcan ÖZÇAKIR’ın açılış konuşmasıyla başladı. 

  – Sağlıklı beslenme ve okul başarısı

  Okul Müdürü Ender Özcan ÖZÇAKIR konuşmasında  “Beslenme, çocukların sağlığını, dolayısıyla tüm hayatını etkileyen önemli bir konu. Beslenme hepimizin yaşam kalitesini doğrudan etkileyen bir kavram. Sağlıklı beslenme çocukların okul başarısını da doğrudan etkiler. Çocuğumuza yapacağımız en büyük yatırım onlara sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak ve bu konuda bilinçli yetiştirmektir.

  Bizleri kırmayan ve çok kıymetli zamanını sizler için ayıran Diyetisyen Elif İrem UMUÇ’ a sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum ve bu çiçeği kendisine takdim etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

  ÖZÇAKIR,  “Ayrıca bu seminerin gerçekleştirilmesini sağlayan Okul rehberlik öğretmenleri Caner TURAN ve Nur KALAYCI TENGİZ’ e ve Müdür Yardımcımız Erhan YABACI’ ya teşekkür ediyorum.” dedi.

  – Sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemi anlatıldı

  Sağlıklı beslenmeyi tanımlayarak sunuma başlayan Diyetisyen Elif İrem UMUÇ, sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemi ve çocukların gelişimine etkileri, çocuk ve ergenlerin günlük ihtiyacı olan besin grupları, çocuklarda sağlıklı beslenme kültürü oluşturma, zararlı alışkanlıklardan uzak durma, obezite vb. konulara değindi.

  Sunum sırasında dinleyicilerin sorularını cevaplayan Elif İrem UMUÇ, seminerin son bölümünde    velilerin beslenme ile ilgili sorularını cevapladı.

  Etiketler: » » » » » »
  Share