logo

  Herkes okusun diye meydan okudular; 4 bin kitap topladılar

  Üsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğü ve Eğitim ve Araştırma Kulübü iş birliği ile düzenlenen “Herkes Okusun Diye Meydan Okuyorum“ temalı sosyal sorumluluk projesinde, 5 okula kitap desteği sağlandı. Araştırma Kulübünün 10 kişilik ekibi; kitap ve dergilerden oluşan toplam 4 bin yayını, okullara teslim etti.

  Üsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğü ve Eğitim ve Araştırma Kulübü iş birliği ile düzenlenen “Herkes Okusun Diye Meydan Okuyorum“ temalı sosyal sorumluluk projesi tamamlandı.

  Proje kapsamında toplanan 4 bin yayın, 5 okula teslim edildi.

  Projeye birçok değerli isimden destek geldi

  25 Ekim 2018 tarihinde sosyal medya üzerinden paylaşımlara başlayan projede, bağışçılar sosyal medya paylaşımları ile bağışçı olmasını istedikleri kişilere meydan okudu.

  Projeye, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Prof. Dr. Uğur Batı, Prof. Dr. Sultan Tarlacı, TV Program Sunucusu Deniz Bayramoğlu, Denizbank Marmara Bölge Müdürü Burak Bozkaya gibi değerli isimler destek verirken, Deniz Akademi gibi çeşitli kurumlar da projenin destekçisi oldu.

  Zincirler oluşturularak geniş kitlelere ulaşıldı

  Zincirler oluşturularak daha geniş kitlelere ulaşmanın hedeflendiği projede, yeni kitapların yanı sıra iyi durumda olan ikinci el kitaplar da kabul edildi. Kitapların eğitici ve çocukların gelişimine katkı sağlayacak türde olmasına, Türk ve dünya klasiklerinden modern eserlere kadar çeşitlilik göstermesine özen gösterildi. Uygunsuz içerikler ve yasaklı yayınlar kampanyaya dâhil edilmedi. Kitaplar Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkede toplanıp, seviyelere göre sınıflara ayrılarak paketlendi.

  Süreçte Mudurnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Birimi’nde görevli öğretmen Vildan Övün, bağışta bulunulacak okulların belirlenmesine rehberlik ederek, proje boyunca çalışmalarda yer aldı.

  5 okula kitap desteği

  3 Nisan 2019 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkesinden Eğitim ve Araştırma Kulübünün 10 kişilik ekibi 49 koli (kitaplar ve dergiler ile birlikte 4000 yayın) ile yola çıktı. Anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere toplam 5 okula kitap desteğinde bulunuldu. Kitaplar okullara bizzat teslim edildi ve fiziki açıdan uygun olan okullarda öğrenciler tarafından kütüphanelerine yerleştirildi. Okulların müdürleri ile görüşülerek proje hakkında detaylı bilgi verildi.

  Kulüp Başkanı Elif Bayraktar ve Kulüp Başkan Yardımcısı Beyza Nur Ekşi, Mudurnu Kaymakamı Emine Dilce ve Mudurnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail Özarslan’ı makamlarında ziyaret ederek kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

  Kitap desteğinde bulunulan okullar

  Mudurnu Taşkesti İlkokulu ve Anasınıfı

  Mudurnu Taşkesti Ortaokulu

  Cumhuriyet İlkokulu ve Anasınıfı

  Mudurnu Anadolu İmam Hatip Lisesi

  Mudurnu Çok Programlı Anadolu Lisesi

  -Anadolu Lisesi

  -Anadolu Meslek Lisesi

  Eğitim ve Araştırma Kulüp Üyeleri

  Elif Bayraktar – Psikoloji İngilizce Bölümü 4. sınıf öğrencisi

  Beyza Nur Ekşi – Psikoloji İngilizce Bölümü 4. sınıf öğrencisi

  Gülcihan Bakır – Psikoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi

  Sena Yücelli – Psikoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi

  Seniha Salihoğlu – Psikoloji İngilizce Bölümü 4. sınıf öğrencisi

  Şule Doyaroğlu – Psikoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi

  Tuğçe Küçük – Psikoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi

  Etiketler: » » » » » » » » » » »
  Share