• DOLAR
  5,7027
  %0,05
 • EURO
  6,3100
  %0,03
 • ALTIN
  268,67
  %0,08
 • BIST
  106.805
  %0,02
Gerçeklerle hayaller arasında su gibi bir yolculuk…

Gerçeklerle hayaller arasında su gibi bir yolculuk…

Neye Benzer Gelecek isimli kitabından tanıdığımız Fransız yazar Olivier de Solminihac’ın kaleme aldığı Hayalden Kaleler, çocukların kırılgan dünyasını olağanüstü bir incelikle yansıtan şiirsel bir roman.

8 yaş ve üzerindeki çocukları ve ruhu hep çocuk kalan yetişkin okurları, ucu bucağı olmayan bir hayal denizinde yüzdüren bu serüven dolu kitap, derinlikli metniyle alışılagelmiş kaybolma ve bulunma hikâyelerinden çok daha fazlasını vadediyor.

Ebeveyn-çocuk ilişkilerinde yaşanan gelgitleri, hayalleri kalelere sığmayan bir çocuğun duygularıyla yorumlamaya çalışan Hayalden Kaleler, Marie de Salle’in zarif desenleriyle düş dünyamızı renklendiriyor.

Siz hiç deniz kıyısında macera dolu bir yolculuğa çıkarken trafiğe takıldınız mı? Susadığınız için şimşekleri üzerinize çektiniz mi? Yalnız kalırsanız sığınmak için en yakın arkadaşınızla kumdan bir kale inşa ettiniz mi?

Peki, kalenizi sahiplenen “İngilişler”i kovalarken kendinizi su krallığının gizemli dünyasında buldunuz mu? O hâlde şimdi geriye yaslanıp hayal kurma sırası sizde…

Okurlarını, kahraman ruhlu küçük bir çocuğun renkli iç dünyasına konuk eden Hayalden Kaleler, kırgınlıklar ve özlemle sınanan içten bir kendini tanıma öyküsü anlatıyor.

Künye:

Hayalden Kaleler
Roman, 8 yaş ve üzeri
Yazan: Olivier de Solminihac
Resimleyen: Marie de Salle
Türkçeleştiren: Damla Kellecioğlu
Fiyat: 18,00 TL
80 sayfa, 13,5×19,5 cm
ISBN: 9786052851999
Etiketler: Aile ilişkileri, yaratıcılık, kendini tanıma, serüven, hayal gücü

Olivier de Solminihac hakkında:

1976’da Lille’de doğdu. Metinlerindeki şiirsel ve  müzikal ritimler aracılığıyla, çocuk yazınına yeni bir soluk getirdi. Çocuklara layık kitaplar yazabilmek için sürekli yollara düşüyor. Yollarda her şeyin yabancı ve şaşırtıcı olması ona esin veriyor. Sevilen çocuk romanlarının yanı sıra yetişkinlere yönelik romanları ve bir şiir kitabı da var. Yaşamını Fransa’nın kuzeyinde, Dunkerque’te sürdürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?