logo

  FMV Işık Okulları, Kültür Konferansı’nda Batuhan Aydagül’ü ağırlayacak

  FMV Işık Okulları’nın 5 yıldır düzenlediği FMV Kültür Konferansları’nın Mart ayı konuğu Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül olacak. Aydagül, 27 Mart Çarşamba günü FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü’nde, “Eğitim ve Kültür” konulu bir konferans verecek.

  FMV Işık Okulları, bugüne dek iş dünyasından bilim insanına, yazardan siyasetçiye kadar pek çok farklı önemli ismi dinleyicilerle buluşturan Kültür Konferansları kapsamında 27 Mart’ta Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül’ü ağırlayacak.

  FMV Işık Okulları’nda 41.si düzenlenecek olan Kültür Konferansları’nda bir konuşma gerçekleştirecek olan Aydagül, dört kuşaktır eğitimin içinde olan bir aileden gelmektedir. Batuhan Aydagül, Marmara Üniversitesi’nde İşletme alanında lisans derecesini ve Stanford Üniversitesi’nde Uluslararası Eğitim Politikası ve Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Eğitim alanında 20 yıla yakın çalışmaları olan Aydagül, aynı zamanda politika analisti ve eğitim uzmanıdır. Batuhan Aydagül 2007 yılında Liberya Eğitim Bakanlığı daveti üzerine ve Açık Toplum Vakfı desteğiyle, Dünya Bankası ve UNICEF gibi kalkınma ortaklarıyla geliştirilen Liberya İlköğretimi Yapılandırma Programının koordinatörlüğünü üstlenmiş ve çalışmaları sonucunda Liberya Eğitim Bakanlığı’ndan Üstün Hizmet Ödülü almıştır. Aydagül, son olarak, 2016 yılında OECD Yolsuzlukla Mücadele Ağı’nın gerçekleştirdiği Azerbaycan Yolsuzlukla Mücadele 4. Gözden Geçirme çalışmasına katılmış ve eğitimde yolsuzluğun önlenmesi ve yargılanması bölümünü hazırlamıştır.

  Türkiye’de kamu eğitimine yaptığı katkılardan dolayı 2012 yılında ABD’nin saygın düşünce kuruluşlarından Chicago Council of Global Affairs tarafından Patricia Blunt Koldyke Sosyal Girişimcilik Ödülü’ne layık görülen Batuhan Aydagül, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Yönetim Kurulu, Enka Okulları Yönetim Kurulu ve Koruncuk Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesidir. Aydagül öncesinde ise, Öğretmen Akademisi Vakfı’nda (ÖRAV), Darüşşafaka Cemiyeti’nde ve merkezi Hırvatistan’da bulunan ve bölgesel bir ağ olan Network of Education Policy Centers’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.

  Batuhan Aydagül’ün konuşmacı olarak yer alacağı, katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu konferans, 27 Mart Çarşamba günü saat 18:00’de FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, Sait Öncel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

  5 yıldır süren FMV Kültür Konferanslarına daha önce İzzet Keribar, Nedim Gürsel, Prof. Dr. Bingür Sönmez, Ayşe Kulin, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ersin Özince, Özden İnönü Toker, Prof. Dr. Şevket Pamuk, Onur Öymen, Prof. Dr. Nihat Berker, İpek Çalışlar, Evin İlyasoğlu, Nezih Başgelen ve Ahmet Ümit gibi isimler konuşmacı olarak katıldı.

  Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
  Share