logo

  Akbank Düşünce Kulübü 11 Yaşında!

  Akbank Düşünce Kulübü 11. yılında gençlere yaratıcı ve yenilikçi bir platform sunmaya devam ediyor. Bu yıl “gençlerin Akbank ve Akbank Direkt’i daha fazla tercih etmesi için neler yapılabilir” konusu odağında projeler üreten üyelerin fikirleri, alanlarında uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Birinciliği kazanan projenin sahibi olan üye bu yıl da Harvard Üniversitesi Yaz Okulu bursu ile ödüllendirildi.

  Akbank Düşünce Kulübü üyeleri, bu yıl on birincisi gerçekleştirilen proje yarışmasında, bankaların hangi ekosistemlere nasıl dâhil olabileceğini ele alarak yeni iş birlikleri ve servis modelleri önerdiler. Akbank Düşünce Kulübü üyelerinin çalışmaları, 5 Nisan tarihinde gerçekleşen finalde farklı sektörlerden uzmanlar, akademisyenler, gazeteciler ve Akbank yöneticilerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucu, bu yılın birincisi seçilen Sabancı Üniversitesi’nden Ulaş Mergen Harvard Yaz Okulu ödülünü kazandı. ODTÜ’den Sıla Aydın ikinci olurken, Koç Üniversitesi’nden Velihan Civan üçüncü olarak Akbank hediye çeklerinin sahibi oldular. Akbank Düşünce Kulübü 11. Yılında bu yılın kazananıyla birlikte toplam 32 üyesini Harvard Yaz Okulu’nda eğitime göndermiş olacak.

   

  Sabancı Center’da gerçekleştirilen ödül törenine, Akbank İnsan Kaynakları ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce ile birlikte farklı iş birimlerinden Akbank yöneticileri ve kulübe önceki senelerde dâhil olmuş üyeler katıldı.

   

  Törende konuşma yapan Akbank İnsan Kaynakları Organizasyonel Gelişim Bölüm Başkanı Kayhan Yavaş, tüm projelerin birbirinden iyi olduğunu ve her bir projenin çok ufuk açıcı ve ilham verici olduğunu vurgulayarak, öğrencilere ve jüriye katılımları için teşekkür etti ve sözü jüri üyelerine bıraktı. Jüri üyeleri de Akbank Düşünce Kulübü ve projeler ile ilgili duygu ve düşüncelerini sahneden tüm konuklarla paylaştı.

   

   

  Bu Yılın Jüri Üyeleri

   

  Prof. Dr. Ceylan Onay – Boğaziçi Üniversitesi

  Doğan Can Yeğiner – Koç Üniversitesi

  Esra Boydağ – Akbank

  Kayhan Yavaş – Akbank

  Murat Bitirici – Akbank

  Özge Baran – Akbank

  Sefer Yüksel – Bloomberg HT

  Yalçın Pembecioğlu – Bigumigu

   

   

   

   

  Akbank Düşünce Kulübü Hakkında

   

  Akbank’ın gençlerle birlikte düşünmek ve Türkiye’nin geleceği için birlikte değer yaratmak amacıyla hayata geçirdiği “Akbank Düşünce Kulübü” genişlemeye devam ediyor. On birinci yılında da Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden başvuran çok sayıda öğrenci arasından seçilen yeni üyeler ile toplam 178 üyeye ulaşan Akbank Düşünce Kulübü, yaratıcı çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

   

  Her yıl belli sayıda öğrencinin katılımıyla sürekli büyüyerek aktivitelerini sürdüren Akbank Düşünce Kulübü, üyelerinin kendilerini geliştireceği uzun soluklu sosyal bir birliktelik için de önemli ve kalıcı bir platform oluşturuyor. Kulübe üyelikte; yenilikçi, yaratıcı, dışa dönük, analitik, sonuç odaklı, iletişimi güçlü, takım çalışmasına yatkın, çok boyutlu düşünebilen 3. sınıf öğrencileri tercih ediliyor. Her yıl birinci olan üyenin Harvard Yaz Okulu ile ödüllendirildiği Akbank Düşünce Kulübü’nde bu yıl ile birlikte toplam 32 öğrenci Harvard’da eğitim almış olacak.

   

  Akbank Düşünce Kulübü, geleceğin yöneticileri olmaya aday üniversite yaşamında başarılı, aynı zamanda sosyal, iletişim gücü kuvvetli gençlerin Akbank ve Akbank yöneticileri ile sürekliliği olan, aidiyet duygusu yüksek, değer yaratan bir kulüp çatısı altında bağ kurmasını sağlamayı hedefliyor.

  Etiketler: » »
  Share