logo

  18 Eylül 2019

  “Ağrı başarılı iller arasında yer alacak”

  – Ağrı Valisi Süleyman Elban:
  – “Ağrı yakın gelecekte eğitim öğretimde Türkiye’de başarılı iller arasında kesinlikle yer alacak”

  AĞRI (AA) – Ağrı Valisi Süleyman Elban, "Ağrı yakın gelecekte eğitim öğretimde Türkiye'de başarılı iller arasında kesinlikle yer alacak." dedi.

  2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı ve İlköğretim Haftası dolayısıyla Cumhuriyet İlkokulunda tören düzenlendi.

  Vali Elban, programda yaptığı konuşmada, dünyada bilgiye ulaşmanın çok kolaylaştığını söyledi.

  Gelişen teknolojiyle birlikte öğrencileri klasik eğitim sistemiyle geleceğe hazırlamanın mümkün gözükmediğini ifade eden Elban, şöyle konuştu:

  "Ağrı yakın gelecekte eğitim öğretimde Türkiye'de başarılı iller arasında kesinlikle yer alacak. Öbür tarafta da teknolojik gelişmeleri takip anlamında da artık rakip olarak dünyadaki gelişmiş ülkeler, okullar ve üniversitelerle yarışır duruma gelecek. Bu vesile ile eğitim öğretim camiasında nesillerimizin yetişmesi için emek sarf ederken şehit olmuş tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ebediyete intikal etmiş baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere eğitim camiamızda ebediyete intikal etmiş herkese Allah'tan rahmet diliyorum."

  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin de eğitimin temel amacının insan haklarına ve her türlü düşünceye saygılı, yeteneklerinin bilincinde, gelişmeye ve yeniliklere açık, bilginin gücüne inanan, milli, manevi ve ahlaki değerlere sahip bireyler yetiştirmek olduğunu aktardı.

  Bilgiyi üreten ve paylaşan, insanlığın yararına sunabilen genç neslin o ülkenin en büyük zenginliği olduğunu anlatan Tekin, "Geçmişini çok iyi bilen, bugününe çok iyi vakıf, geleceği için çok büyük hayalleri olan nesiller yetiştirme hedefindeyiz." ifadelerini kullandı.

  Share