logo

  24. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları 2019

  24. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları 2019. Başvurular 10– 19 Nisan 2019 tarihleri arasında, http://matolimp.akdeniz.edu.tr/basvuru/ internet sayfasından online olarak yapılacak. Sınava Katılacak Sınıflar : Olimpiyat, Türkiye genelinde  9-uncu, 10-uncu ve 11-inci sınıf öğrencileri arasında yapılmaktadır. (Hazırlık sınıfları 9-uncu sınıf olarak başvurabilirler.)   

  Başvuru Tarihleri ve Başvuru Adresi:  Başvurular 10– 19 Nisan 2019 tarihleri arasında, http://matolimp.akdeniz.edu.tr/basvuru/ internet sayfasından online olarak yapılacaktır.

  Sınava Giriş Belgeleri : Başvuran öğrencilerin, yarışmaya alınacakları derslikleri ve numaraları, yarışmadan önce, 25-26 Nisan 2019 tarihlerinde başvuran okulların ilgili öğretmenlerine, belirttikleri e-posta aracılığıylailetilecektir. Bu nedenle, kayıt sırasında verilen e-posta adresinin doğru ve kullanılır olması gerekmektedir.

  Sınav Tarihi ve Ödül Töreni: Olimpiyat sınavı 28 Nisan 2019 Pazar günü, Saat 10.00’da  test yöntemiyle Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde belirtilecek dersliklerde yapılacaktır. Ödül töreni, 29 Nisan 2019 tarihinde saat 14.00′de Akdeniz Üniversitesinde  yapılacaktır. Dereceye giren öğrencilere, olimpiyat madalyası, başarı belgesi verilecektir.

  Soru Sayısı : Sınavda 25 soru ve 150 dk. süre verilecektir. Sınavda TÜBİTAK lise olimpiyat sınavı müfredatına uygun şekilde sorular sorulmaktadır. Sınav sonuçlarına göre  en yüksek puanı alan öğrenciler, jüri üyelerinin belirleyeceği sayı ve sınıf oranları dikkate alınarak ödüllendirilecektir.

  Okul Kontenjanı:  Olimpiyat sınavı başvurusunda her bir okula,  toplam 10 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Bireysel olarak başvurmak isteyenler, başvurularını okul idaresine onaylatarak, form üzerinde belirtilen adrese göndereceklerdir (Bireysel başvurular okullara ayrılan kontenjana dahildir).

  Sınava Giriş İçin Gerekli Belgeler: Olimpiyata sadece son başvuru tarihine kadar başvuranlar alınacak olup; başvuru yapmadanyarışma günü gelen öğrenciler kesinlikle yarışmaya alınmayacaklardır. Yarışmaya girecek öğrencilerin  yanlarında mutlaka  fotoğraflı bir kimlik belgesi bulundurmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunduğu halde, yarışmaya girmeyenler herhangi bir hak iddia edemeyeceklerdir. Olimpiyatlarla ilgili duyurular, sonuçlar, örnek sorular http://matolimp.akdeniz.edu.tr/ adresinden öğrenilebilecektir.

  Düzenleyen ve Katkı Sağlayan Kurumlar: Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatının organizasyonu, Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet göstermekte olan Matematik Topluluğu tarafından Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile düzenlenmekte ve “Antalya Matematik Olimpiyatı Düzenleme Kurulu”tarafından yürütülmektedir. Olimpiyat sorularının hazırlanması ve değerlendirilmesi ise Olimpiyat Jürisi tarafından yapılmaktadır.   antalyafenlisesi.meb.k12.tr

  Etiketler: » » » »
  Share