logo

  24. İzmir Kitap Fuarı başlıyor

  Yayıncılıktaki 35. yılını kutlamanın gururunu yaşayan Tudem, 7 farklı markası, 3 ayrı stantta sergileyeceği 1.400’ü aşkın kitabı, sevilen yazarları ve çizerleriyle, 24. İzmir Kitap Fuarı’na hazır.  

  6-14 Nisan tarihleri arasında Kültürpark Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenecek İzmir Kitap Fuarı’na 35 yeni kitap, 35 yazar ve çizer imza programı, 3 etkinlik ve 1 yabancı yazar konuğuyla katılım gösterecek olan Tudem Yayın Grubu, her yaştan okurun ilgisini çekecek dolu dolu bir fuar takvimi sunuyor.

  Dimitris Sotakis bir kez daha İzmir’de… 
  Kitapseverlerin, Soluğun Mucizesi ve Bir Süpermarketin Hikâyesi isimli romanlarından tanıdığı Yunan yazar Dimitris Sotakis, geçtiğimiz günlerde okurla buluşan yeni kitabı Romanyalıyı Yiyen Yamyam’ın tanıtım çalışmaları kapsamında 11-14 Nisan tarihleri arasında İzmirli okurlarıyla bir kez daha bir araya gelecek. Fuarın ikinci hafta sonunda Delidolu standında kitaplarını imzalayacak olan Sotakis, 14 Nisan Pazar günü saat 15.45’te, çevirmen Yılmaz Okyay ile birlikte bir söyleşi programı da gerçekleştirecek. Avrupalı edebiyat eleştirmenlerince çağının önemli yazarlarından bir olarak anılan Dimitris Sotakis, izleyicileri, Smyrna’dan Atina’ya uzanan keyifli bir edebiyat yolculuğuna çıkaracak.

  16. Tudem Edebiyat Ödülleri sahiplerini buluyor… 
  Bu yıl bir ilke imza atarak hem çocuk hem yetişkin edebiyatı alanında ve roman dalında düzenlenen 16. Tudem Edebiyat Ödülleri’nde dereceye girenlerin ödülleri, 13 Nisan 2019 Cumartesi günü, Tudem Yayın Grubu’nun 35. yıl kutlaması kapsamında, Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde düzenlenecek özel bir törende sahiplerini bulacak. Edebiyat çevrelerinin büyük ilgi göstereceği törende, kazananlara İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal’ın tasarladığı ödül heykellerinin yanı sıra para ödülleri takdim edilecek.

  Matbaadan okura, dumanı üstünde tüten kitaplar… 
  Tudem’in, 2019 Bahar Kataloğunda müjdelenen yepyeni kitapları da İzmir Kitap Fuarı’nda ilk kez okurlarıyla buluşacak. Başta, Canavarın Çağrısı’nın yazarı Patrick Ness’in yeni romanı Gökyüzümüzdü Okyanus, çok yönlü sanatçı Can Göknil’in sessiz kitabı Kimi Uçar Kimi Koşar ve üretken kalemlerimizden Koray Avcı Çakman’ın imzasını taşıyan Dere Tepe Efsane olmak üzere 35 yeni kitap, İzmirli kitapseverlerin beğenisine sunulacak.

  Benzersiz etkinlikler… 
  Fuar boyunca Kültürpark’ı mesken tutacak kitapseverler, Tudem Yayın Grubu’nun düzenleyeceği etkinlikler sayesinde farklı deneyimler tatma şansına da erişecek. Beyza Akyüz’ün “7’den 70’e Herkes İçin Şifâhen Masallar” etkinliği ile keyifli bir masal dinletisine katılacak olan okurlar, Prof. Dr. Sedat Sever’in “Çocuklar ve Gençler Neden Okumalı?”başlıklı söyleşini izleyerek geleceğin kitapsever nesillerini yetiştirme yolunda neler yapmaları gerektiğine dair çeşitli ipuçları edinebilecekler.

  Tudem Edebiyat, Uçanbalık, Delidolu, Desen, Tudem Eğitim, Bloktest ve İyi Kitap markalarını tek çatı altında toplayan Tudem Yayın Grubu, 3 ayrı standıyla, İzmir Kitap Fuarı’nın en büyük metrekareye sahip yayıncıları arasında yer alıyor.

  İzmir merkezli bir yayın grubu olarak fuarın ev sahiplerinden sayılan Tudem, Salon 2-308 numaralı Tudem Edebiyat/UçanbalıkSalon 2-514 numaralı Delidolu/Desen ve Salon 3-203 numaralı Tudem Eğitim/Blokteststantlarında İzmirli kitapseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

  Etiketler: » » » » » » » »
  Share