logo

  Ünlü Yazarlar da Kitap Hediye Etti

  Herkese Kitap Vakfı’nın başlattığı Kitap Hediye Günü, bu yıl 21 Nisan’da İstinyePark Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen özel etkinliklerle kutlandı. Bu yıl “Tanımadığınız Birine Kitap Hediye Edin” temasıyla gerçekleşen etkinliklerde, ünlü yazarlar İstinyePark Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilere yüzlerce kitap hediye etti.

  Herkese Kitap Vakfı’nın başlattığı Kitap Hediye Günü’nün 4’üncüsü 21 Nisan’da gerçekleştirilen özel etkinliklerle kutlandı. Her yıl Nisan ayının üçüncü pazarı kutlanan “Kitap Hediye Günü”, bu yıl “Tanımadığınız Birine Kitap Hediye Edin” temasıyla gerçekleştirildi.

  Kitap Hediye Günü kapsamında İstinyePark Alışveriş Merkezi’nde “kitap hediye” etkinliğini düzenlendi. Etkinliğe Ayşe Kulin, Hanefi Avcı, Merve Avşar, Gülin Bozkurt, Tuba Koç, Ahmet Furkan Yılmaz, Duygu Kocaoğlu, Hatice Özdemir, Dilara Keskin gibi sevilen yazarlar da katıldı ve kitaplarını alışveriş merkezinin“tanımadıkları” ziyaretçilerine hediye etti. D&R mağazaları ise Kitap Hediye Günü’ne özel indirimler uyguladı ve mağazalarda yer alan Kitapcan kumbaralarında gönüllerin bağışlarıyla kitap topladı.

  Kitap Hediye Günü sonrasında bir değerlendirmede bulunan Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, şunları söyledi: “Çocuklarımız ve büyüklerimiz yeteri kadar çok kitap okumuyor. Kitap okuma alışkanlığı giderek azalıyor. İhtiyaç maddeleri sıralaması araştırmasında insanımız kitabı 235’inci sırada yazmış. Yani kitap bizim için önemli bir ihtiyaç maddesi değil demişiz. Herkese Kitap Vakfı olarak hedefimiz 2023 yılına kadar Türkiye’yi kitap okuma alışkanlığı, becerisi ve yeteneği konusunda dünyada ilk on ülke arasına sokabilmek” dedi.

  Bu yıl “Kitap Hediye Günü” kutlamaları nedeniyle binlerce kitap hediye edildiğini söyleyen Bülent Şenver, kitap okuma sevgisini ve alışkanlığını çocuklarımıza kazandırmak için büyüklerin çocuklara örnek olması gerektiğini söyledi.

  Etiketler: » »
  Share