logo

  Uluslararası Öğrenci Buluşması öğrencilerin eğitim hayatına ışık tutacak

  Üsküdar Belediyesi, bu yıl 12’ncisini düzenleyeceği Uluslararası Öğrenci Buluşması ile farklı uluslardan öğrencilerin eğitim hayatına ışık tutacak. Türkiye’de eğitim gören yabancı öğrencilerin, kendilerini milletimizin bir ferdi olarak hissederek, eğitim almalarını amaçlayan Üsküdar Belediyesi, onların geleceğini aydınlatacak.

  Gerçekleştirdiği etkinliklerle çocukların ve gençlerin dostu olan Üsküdar Belediyesi’nin, farklı uluslardan eğitim almak için Türkiye’ye gelen öğrencilerin kendilerini bu milletin bir parçası olarak görebilmelerini sağlamak amacıyla, 12 yıldır geleneksel olarak düzenlediği Uluslararası Öğrenci Buluşmaları başlıyor. 27- 28 Nisantarihleri arasında gerçekleşecek buluşmada, renklerin, dillerin ve kültürlerin millet olarak en büyük zenginliğimiz olduğunu ortaya koyan çok önemli mesajlar verilecek.

  Üsküdar Belediyesi, Mihmandar Uluslar arası Öğrenci Derneği’nin de destekleriyle gerçekleştirilecek bu buluşma ile; geleceğin yönetici ve ilim adamları olarak gördüğü öğrencilere evrensel değerleri ve ufku hatırlatarak onların organizasyon ve uyumlu çalışma yeteneğinin gelişmesinde aktif rol oynayacak. Farklı uluslardan ülkemize gelen öğrencilerin kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamayı amaçlayan buluşma, ülkemizin kültür ve değerlerini tanıtmak ve kültürler arası etkileşimi sağlamak açısından çok önemli kazanımlar sunacak.

   

  TARİH: 27 NİSAN

  SAAT: 11:00

  YER: BAĞLARBAŞI KÜLTÜR MERKEZİ

  Etiketler: » »
  Share