logo

  Tadında Anadolu iftar menüleri 2019

  Anadolu mutfağının kültür mirasını koruyarak, eşsiz lezzetleri geçmişten günümüze sunan Tadında Anadolu, iftar bereketini restoranlarına taşıyor. Tadında Anadolu’nun Türkiye’nin dört bir yanından topladığı geleneksel yemek reçeteleriyle her kaşıkta, her yudumda Anadolu’yu damaklarınızda hissettirecek zengin iftar menüleri hazırladı.

  Anadolu’nun binden fazla geleneksel yemek reçetesini titizlikle bir araya getiren Tadında Anadolu, Ramazan ayının bereketini, hazırladığı özel menüleri ve lezzetleriyle iftar sofralarına taşıyor. Servis ettikleri her bir yöre yemeğini, özgün tarifine sadık kalarak, mevsiminde sunan Tadında Anadolu, Ramazan ayı için birbirinden lezzetli menüler ve ikramlar hazırladı.

  Üç farklı menü

  Tadında Anadolu Capitol restoranında misafirler iftarlarını zengin serpme iftariyelik ile açıyor. Ardından gelen Ezogelin çorba ve ara sıcak olarak sunulan kuru patlıcan dolma ve etli bakla sarma yemek öncesi güzel bir başlangıç oluyor. Konuklar ana yemek olarak hünkar beğendi, karışık ızgara set veya kuzu incikten birini damak zevklerine göre seçebiliyorlar. Bu muhteşem menü fırın sütlaç veya sütlü kadayıfla tamamlanıyor. Birbirinden lezzetli bu tatlara ayran, gazoz çeşitleri, şerbetler, çay ve Türk kahvesi eşlik ediyor. Bunun yanı sıra Capitol’de Ramazan ayı boyunca şarküteri ürünleri yüzde 10 indirimle sunuluyor.

  Sahrap Soysal’ın İftar Tabağı

  Tadında Anadolu’nun 1.700 metrekareye yayılan en büyük şubesi olan İstanbul Havalimanı’nda misafirleri ise iftar boyunca geleneksel yemeklerin en güzel yorumları bekliyor. Yemek uzmanı ve yazar Sahrap Soysal’ın köşesinde sunulacak olan İftar Tabağı hem göze hem damağa hitap ediyor. Ramazan boyunca tatlı menülerine bu ayın olmazsa olmazı güllaçı da ekleyen Tadında Anadolu, tüm restoranlarında hurma ikramında da bulunacak.

  Tadında Anadolu, İstanbul Havalimanı, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum havalimanlarında ve Altunizade Capitol AVM’de misafirlerine Anadolu’nun zengin ve çeşitli lezzetlerini sunmaya devam ediyor.

  instagram.com/tadindaanadolu

  BTA hakkında:

  TAV Havalimanları Holding iştiraki olan BTA, Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya, Hırvatistan ve Suudi Arabistan olmak üzere toplam 18 havalimanında ve İstanbul Deniz Otobüsleri’nde uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunuyor. Yaklaşık 700 aşçısıyla günde yaklaşık 100 binin üzerinde kişiyi ağırlayan BTA, konuklarına dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini yaklaşık 60 bin metrekare alanda ve 350’yi aşan noktada sunuyor. BTA’nın 2006 yılında kurduğu Cakes&Bakes üretim tesisi ise günümüzde Türkiye’nin en büyük gıda üretim tesislerinden biri konumuna gelmiş bulunuyor. Cakes & Bakes bugün ayda 7 milyon adet üretim hacmiyle, içlerinde dünyaca ünlü fast-food ve kahve zincirlerinin de bulunduğu 130 markaya 2.500 aktif reçeteyle endüstriyel ölçekte butik üretim sunuyor. Ayrıca tesiste ayda 90 ton lokum üretimi de gerçekleştiriliyor. Şirket, TAV Airport Hotel markasıyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda 2015 yılından bu yana işletmecilik yapıyor. BTA, hizmet kalitesini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle de güvence altına almış bulunuyor.

  Etiketler: » » » » » » » »
  Share