logo

  SETEM ”Benim Eserim” senaryo yarışması

  Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) 26 Nisan Fikri Mülkiyet Gününde Telif Hakları bilincini geliştirmek için, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü katkılarıyla “Telif Hakları” konulu senaryo yarışması düzenliyor.

  Kurucu üyeleri arasında Metin Erksan, Ö. Lütfi Akad, Halit Refiğ gibi geçmiş dönemin önemli isimlerinin bulunduğu SETEM, 16 yıldır ülkemizde sinema alanında Telif Hakları konusunda faaliyette bulunuyor. Yurt dışı meslek birlikleriyle imzaladığı ikili anlaşmalar çerçevesinde yurt dışında gösterilen filmlerin teliflerini sinema alanında ilk telif olarak Semih Kaplanoğlu ve Nuri Bilge Ceylan’a ödedi.

  Telif hakları konusunda hem kamuoyunu hem sektörü hem de üniversite öğrencilerini bilinçlendirmek için çeşitli faaliyetlerde bulunan SETEM bu kez üniversite öğrencileri ve profesyonellerine yönelik bir eğitim çalışması ve senaryo yarışması düzenliyor.

  “Benim Eserim” isimli proje kapsamında yer alan senaryo yarışmasının konusu “Telif Hakları” olacak. Toplumda Telif Hakları konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan yarışma sonucunda ilk üçe giren eserlerin film çekimleri SETEM tarafından gerçekleştirilecek ve ilk üç esere “Telif Haklarına Katkı Özel Plaketi” verilecek.

  Yarışma için adaylar 30 Haziran 2019 gününe kadar başvuruda bulunabilecek. Ayrıntılı bilgi ve başvuru katılım koşulları www.setem.org.tr ve www.setemakademi.com adresinden edinilebilir.

  Etiketler: » » » » » »
  Share