logo

  Sanayi- Üniversite işbirliğinde önemli adım!

  Makine ve takım tezgahları sektörüne yönelik farkındalığı arttırmak, mesleki becerilerin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bir dizi çalışma yürüten Tezmaksan Akademi, Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile işbirliği protokolü imzaladı. Tezmaksan Akademi Başkanı Hakan Aydoğdu, 2015 yılında kurdukları akademi ile bu güne kadar 700’ün üzerinde eğitim verdiklerini söyledi. Aydoğdu, Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile yaptıkları protokolle de makine teknolojileri alanında önemli çalışma ve projelere imza atacaklarını kaydetti.

   

  Sanayi sektörünün üniversitelerde üretilen bilgiye ulaşabilmesi, üniversitelerin de yetkinliklerini sanayi ile buluşturabilmesi hedefi çerçevesinde Tezmaksan Akademi ile Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu güç birliğine gitti.

  12’şerli öğrenci grupları 5’er günlük eğitime tabi tutuluyor

  Marmara Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törende, TEZMAKSAN Akademi Başkanı Hakan Aydoğdu ile Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. İlknur Çavuşoğlu ve Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Adnan Kakilli hazır bulundu. İmzalanan protokol kapsamında, iki kurum arasında ortak çalışmalar, araştırmalar ve projeler gerçekleştirilecek. Protokol ile Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin gelişimi için; eğitim ve öğrenme odaklı, çözüm ortaklı sanayi üniversite işbirliği ile sektör deneyiminin paylaşılması hedefleniyor. Sanayi-üniversite işbirliğinde somut adımların atılmasını hedefleyen protokol kapsamında öğrenciler 12’şerli gruplar halinde Tezmaksan Akademi de beş gün boyunca eğitim alarak sanayi de kullanılan yeni teknolojiler ve CNC eğitiminin inceliklerini öğrenecek. Eğitimin ilki 2-6 Eylül 2019 tarihleri arasında başlayacak ve belirli periyotlarda devam edecek.

  “Amacımız çok net; kalifiyeli eleman yetiştirmek”

  Geçmiş dönemlerde farklı kurumlarla iş birlikleri yaptıklarını belirten Aydoğdu, bugüne kadar; 700’ün üzerinde eğitim verdiklerini söyledi. Üniversite ile sanayiyi ortak bir paydada buluşturmanın sektörel ve kalifiye çalışan gelişiminde önemli olduğuna vurgu yapan Aydoğdu, gelecek dönemde de eğitimlere devam edeceklerini söyledi.  Genç beyinlerin gelişimine katkı sağlamaktan duydukları mutluluğu dile getiren Aydoğdu,“Ülkemizi gelişmiş ülkelerle kıyasladığımız zaman en büyük problemlerimizin eğitim eksikliği ve nitelikli ara eleman sıkıntısından kaynaklandığını görüyoruz. Bu noktada Tezmaksan Akademi olarak düzenlediğimiz eğitim faaliyetleri ile iş birliği içerisinde bulunduğumuz firmalar adına sanayi ve eğitim sektörü arasında köprü oluşturmak için çalışıyoruz. Nitelikli ve eğitimli bireyleri sanayiye kazandırmak, sektörde özendirici ve öncü rol üstlenerek sanayinin gelişimine katkıda bulunabilmek öncelikli hedefimiz. Çünkü biz geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin eğitimi önemsiyor, onlar için yol haritası oluşturmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

  Etiketler: » »
  Share