logo

  ”Oyun Makinesi” minik tiyatro severlerle buluşuyor

  Türkiye’nin dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 32. yılında “Oyun Makinesi” ile minik tiyatro severlerle buluşuyor. İlk gösterimini İzmir’de yapan Oyun Makinesi, Nisan – Mayıs aylarında okullarda gösterimde olmaya devam edecek.

  Gıda sektörünün öncü markası olan Pınar’ın, çocukların gelişimlerine katkı sağlamak ve yaratıcılıklarına destek olmak amacıylakurduğu uluslararası ödüllü Pınar Çocuk Tiyatrosu, bu sezon perdelerini 32. kez Oyun Makinesi ile açtı. İzmir ve Samsun’un ardından 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Denizli’de sahnelenen Oyun Makinesi Nisan ve Mayıs aylarında da okullarda çocuklarla buluşmaya devam edecek.

  Pınar Çocuk Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Oyun Makinesi”, iki kardeş olan Ege ve Elif’in yaz tatilini geçirmek üzere ailece babaannelerinden kalan çiftlik evine gitmesiyle başlayan heyecanlı bir serüveni anlatıyor. Çiftlikte teknolojiden uzak kaldıkları anda buldukları eski ama eğlenceli Oyun Makinesi ile seksek, ip atlama, körebe, köşe kapmaca gibi unutulan eski oyunları tekrar hatırlayarak yaşadıkları eğlenceli deneyimi anlatan interaktif oyun izleyicilerin de oyuna dahil olmalarını sağlıyor.

  Kurulduğu günden bu yana kesintisiz olarak her yıl Anadolu’nun dört bir yanındaki çocukları tiyatronun ilham veren dünyası ile buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, bu sezon Oyun Makinesi ile yeni rotalarda minik izleyiciler ile buluşmaya devam edecek. 1987’den bu yana 81 ilde perdelerini açan Pınar Çocuk Tiyatrosu, Türkiye’nin tüm illerinde sahne almış tek çocuk tiyatrosu olma unvanını da taşıyor.

  Pınar Çocuk Tiyatrosu ‘‘Oyun Makinası’’ Künye

  Yazan: Yunus Emre Gümüş

  Yöneten: Onur Pelister

  Dekor-Kostüm Tasarımı: Malike Başkan

  Müzik: Cengiz Ünal- Oya Bıyıklıoğlu

  Genel Sanat Yönetmeni: Kıvanç Başkan

  Tiyatro Müdürü: Cenk Oral

  Oyuncular

  Ceren Kulusoğlu

  Çağla Nefes

  Ercan Erdil

  Umut Kolburan

  Etiketler: » »
  Share