Hoşgeldiniz  

Öğretmenler Geleceğe İz Bırakıyor

okulhaberi | 04 Nisan 2019 | Haberler, Manşet A- A+

Nesillerin eğitimine ve gelişimine eşlik eden Adel Kalemcilik, İz Bırakan 50.yılında sektöre değer katan projelere imza atmaya devam ediyor. Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) işbirliğiyle yürüttüğü ‘Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin’ eğitimleriyle Adel Kalemcilik, öğretmenlerin kendi yaratıcılık potansiyellerinin farkına varmalarına ve inovatif yöntemler kullanarak eğitim süreçlerini geliştirmelerine katkıda bulunuyor. 2012’den bu yana devam eden eğitimler bu yıl ilk olarak 23 – 24 Mart’ta Şanlıurfa ve Gaziantep’te gerçekleştirildi. 250’ye yakın öğretmenin katılımıyla gerçekleşen eğitimlerde, katılımcılar Faber-Castell’in ürünleriyle yaratıcı tasarım ve öğrenme stilleri konularında da deneyim kazandı.

Yıl Sonuna Kadar 1000 Öğretmene Ulaşılması Hedefleniyor

Sürdürülebilir birçok farklı projeye destek veren Adel Kalemcilik, bilgi ve deneyimlerin nesilden nesile aktarılması, eğitim sektöründe ihtiyaç duyulan konularda farkındalık yaratılması konularında farklı işbirlikleri ve çalışmaları hayata geçiriyor. Öğretmene odaklanan “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” projesi, öğretmenlerin sahip oldukları yaratıcılık potansiyellerini fark etmeleri ve yetkinliklerini geliştirmeleri üzerine kurgulanıyor.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı, İstanbul Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Gülçin Karadeniz, “Yaratıcı Beyin, Problem Çözme ve Üretken Düşünceyi Geliştiren Etkinlikler” isimli konuşmasıyla öğretmenlere yaratıcılığa dair yeni bakış açıları ve vizyon kazandırdı. Gerçekleştirilen eğitimler kapsamında ayrıca çocuklara pedagojik olarak yaklaşma ve yaratıcılığı harekete geçirme yöntemleri aktarıldı.

ÖRAV işbirliği ile öğretmenlerin ve eğitim süreçlerinin gelişimine katkıda bulunan şirket, eğitim programıyla Konya, Adana, Eskişehir, Bursa, Samsun, Ordu, Denizli ve Kayseri illerinde yıl sonuna kadar 1000 öğretmene ulaşmayı hedefliyor. Adel Kalemcilik, önümüzdeki dönemde de eğitimlerle birlikte Türkiye genelinde yaygınlaşarak daha çok öğretmene ve öğrenciye ulaşmaya hazırlanıyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SPONSOR
DOLAR 5,7635
EURO 6,4297
BIST 97.149
ALTIN 283,0100

EN SON HABERLER

© 2017 Okul Haberi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.