logo

  MESS Mesleki Eğitim Bursu Başvurusu

  MESS Eğitim Vakfı, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) bağışıyla, Türkiye için Mesleki Eğitime Tam Destek (METAD) Projesi kapsamında karşılıksız mesleki eğitim bursu vermektedir.

  Bursiyer Öğrenci Kriterleri

  1. Anne veya babasının MESS üyesi işletme personeli olması (mavi ve beyaz yaka dahil),
  2. Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezleri ve Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezlerinin örgün programları ile Çok Programlı Anadolu Liselerinin Anadolu Meslek Lisesi (AML) ve Anadolu Teknik Lisesi (ATL) programlarının 9.,10.,11. ve 12. sınıflarında okuması,
  3. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında sınıf tekrarı yapmaması,
  4. Başka bir kurumdan burs almaması.

  Burs, her eğitim yılında 10 aylık süre için 2 taksit halinde ödenecektir. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında burs tutarı, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi, Plastik Teknolojisi, Tasarım Teknolojisi ve Tesisat Teknolojisi  ve İklimlendirme alanlarında okuyan öğrenciler için aylık 290 TL, diğer mesleki alanlarda okuyan öğrenciler için aylık 145 TL’dir.

  MESS Üstün Başarı Bursu
  Burs, MEB ile yapılan Protokol Kapsamında metal sektörüne yönelik alanlarda her yıl 10. Sınıftan başlamak üzere ve okul süresince alanında en başarılı 100 öğrenciye aylık 250 TL ve 10 ay süresince verilir.

  Öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye genelinde akademik başarı sıralamasına göre belirler.

  MESS Mesleki Eğitim Bursu Başvurusu ayrıntıları için tıklayınız

  Etiketler: » »
  Share