logo

  Kırşehir’de Otizm Atölyeleri

  Otizm Eğitim ve Farkındalık Yolculuğu Tüm Hızıyla Sürüyor: TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Kapsamında Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi ile Kırşehir’de Otizm Atölyeleri

  TANAP Tarafından Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi Kapsamında Kırşehir’de, Otizm Atölyeleri Gerçekleşti!

  TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen Tohum Otizm Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TANAP Doğalgaz Boru Hattı güzergahındaki 20 ilde (Ardahan, Kars, Yozgat, Erzincan, Giresun, Ankara, Sivas, Kırıkkale, Kütahya, Balıkesir, Edirne, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Kırşehir, Eskişehir, Bilecik, Bursa, Çanakkale ve Tekirdağ) uygulanmakta olan “Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında, 15 – 19 Nisan tarihleri arasında Kırşehir’de eğitimler verildi.

  TANAP’ın Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında fon sağladığı 8 projeden biri olan“Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında düzenlenen Kırşehir eğitimleri, Özel Eğitim Şube Müdürü Mesut Yazıcı ‘nın katılımıyla gerçekleşti. Tohum Otizm Vakfı’nı ve TANAP‘ı otizm farkındalığına ve nitelikli eğitime hizmet eden “Eğitime Uzanan Yol” projesi ile ağırlamaktan ve yerel halkın yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Özel Eğitim Şube Müdürü Mesut Yazıcı, “Otizmin farkında, onların yanındayız! Özel çocuklarımızın aldıkları eğitimi nitelikli hale getiren, aileleri bilinçlendiren bu yolculukta Kırşehir’in bir durak olması bizler için çok büyük şans. Bu değerli hizmet için TANAP’a ve Tohum Otizm Vakfı’na teşekkür ediyoruz.” dedi.

  Otizmli çocukların nitelikli özel eğitim hizmetlerine kavuşmaları ve otizm farkındalığı için Eğitime Uzanan Yol!

  Bugün dünyada her 59 çocuktan 1’inin otizm riski ile dünyaya geldiğinin ve bu rakamın her yıl artış eğilimi gösterdiğinin altını çizen Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer “Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitim. Tam da bu noktada otizmli çocukların nitelikli özel eğitim hizmetlerine kavuşmalarına ve otizm farkındalığına hizmet eden Eğitime Uzanan Yol Projesini, bu kapsamda yapılan ve yapılacak çalışmaları çok önemsiyoruz.Mayıs 2018 itibariyle TANAP Boru Hattıgüzergâhındaki 11 ilde toplam 33 özel eğitim sınıfına MEB standartlarına uygun şekilde eğitim materyalleri sağlandı. Gidilen illerde şimdiye kadar yaklaşık 1395 öğretmene eğitimler verildi, 1500’e yakın aileye ve yerel yönetim temsilcilerine ulaşıldı. Haziran 2019‘a kadar da TANAP güzergahında kalan 9 ildeki 27 özel eğitim sınıfına da MEB standartlarına uygun eğitim materyalleri dağıtılacak.” şeklinde konuştu.

  Share