logo

  İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

  im İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması’nın genel koordinasyonu im Düzenleme Komitesi tarafından yürütülmektedir. im Yarışması, TMMOB İç Mimarlar Odası adına İstanbul Şubesi’nin kurumsal şemsiyesi altında bir içmimarlık bölümünün ev sahipliğinde her yıl düzenlenmektedir. im 2019, Bahçesehir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleşecektir.

  YARIŞMANIN AMACI: İçmimarlık/İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri öğrencilerinin projelerini her akademik yıl sonunda bir araya getirerek, akademisyen ve öğrenciler için bir iletişim platformu yaratmak; içmimarlık öğrencilerinin meslek kimliğinin güçlenmesini sağlamak; içmimarlık öğrencilerinin öğrenim ve meslek hayatları için anlamlı bir hedef oluşturmak ve içmimarlık lisans eğitimi içinde yer alan projelerin niteliğinin yükselmesine katkıda bulunmaktır.

  YARIŞMANIN KAPSAMI: im İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki İç mimarlık/İç mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri öğrencilerinin katılımını amaçlayan, iki aşamalı olarak düzenlenen, lisans eğitimi boyunca gerçekleştirilen stüdyo projelerini değerlendiren bir ulusal proje yarışmasıdır. İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması, içmimarlık öğrencilerinin o akademik yıl içinde (güz ve bahar dönemleri) proje stüdyolarında gerçekleştirdikleri projelerinin değerlendirmesi esasına dayanmaktadır.

  YARIŞMA KATEGORİLERİ

  Yarışma, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki İç mimarlık/İç mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri öğrencilerinin katılımına açık iki aşamalı olarak düzenlenen, lisans eğitimi boyunca gerçekleştirilen stüdyo projelerini değerlendiren bir ulusal proje yarışmasıdır.

  İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması, içmimarlık öğrencilerinin o akademik yıl içinde (güz ve bahar dönemleri) proje stüdyolarında gerçekleştirdikleri projelerinin değerlendirmesi esasına dayanmaktadır.

  Yarışma, beş kategoriden oluşmaktadır. Bunlar;

  Birinci Yıl

  İkinci Yıl

  Üçüncü Yıl

  Dördüncü Yıl

  Mobilya Tasarım (grup projelerinin katılımına açıktır)

  YARIŞMA TAKVİMİ

  • Yarışma Ilanı30 Nisan 2019
  • Soru – Cevap dönemi bitişi26 Temmuz 2019
  • Projelerin dijital teslimi için son tarih30 Ağustos 2019
  • Projelerin dijital değerlendirmesi (ön eleme)Eylül 2019
  • Jüri Değerlendirmesi [BAU KUZEY KAMPUS]Ekim 2019
  • Ödül Töreni ve Kolokyum [BAU KUZEY KAMPUS]Ekim 2019

  ÖDÜLLER

  Her kategori için verilecek olan başarı ödülleri:

  Birincilik ödülü – 1000TL

  İkincilik ödülü – 750TL

  Üçüncülük ödülü – 500TL

  İlk elemeyi geçen tüm yarışmacılara katılım sertifikası verilecektir

  İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması ayrıntıları için tıklayınız

  http://www.im2019.org/#

  Etiketler: » » » » » »
  Share