logo

  Gençler ve Yetişkinler, Doğal Malzemelerden Mürekkep Yapıyor!

  Pera Müzesi Öğrenme Programları, Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar”sergisi kapsamında gençlere, yetişkinlere ve 60+ gibi farklı yaş gruplarına yönelik çeşitliatölyeler düzenliyor. Katılımcıları Çin güncel sanatından pratiklerle buluşturmayı amaçlayan atölyeler, sergide yer alan doğal formlar, manzara resimleri ve kaligrafiden ilham alıyor.

  Pera Öğrenme’nin, Pera Müzesi’nde devam eden Mürekkepten” sergisinden yola çıkılarak oluşturulan genç ve yetişkinlere yönelik atölyeleri başlıyor. Çin güncel sanatına odaklanan atölyeler arasında 13-17 yaş gruplarına yönelik “Renklerin Dansı: Suluboya ile Renkler”; 18+ yaş gruplarına yönelik “Şifalı ve Doğal Mürekkepler”; 60+ yaş gruplarına yönelik“Paketle ve Boya!: Soyut Resimler” bulunuyor. Atölyeler, 27 Nisan – 25 Mayıs tarihleri arasında düzenleniyor.

  Farklı yaş grupları, farklı malzeme ve teknikleri keşfediyor

  Genç katılımcılara yönelik hazırlanan “Renklerin Dansı: Suluboya ile Renkler” atölyesi, “Mürekkepten” sergisinde yer alan sanatçı Sanatçı Xu Hongming’dan ilham alıyor. Katılımcılar atölyede suluboya ile farklı malzemeleri karıştırarak renk pigmentlerinin kağıt üzerinde dağılmasına yönelik deneyler yapıyor, ardından kuru çiçek, yaprak gibi doğadan malzemeler ekleyerek resimlerine boyut katıyor.

  18 yaş ve üzeri için tasarlanan “Şifalı ve Doğal Mürekkepler” atölyesinde katılımcılar, tüketilen gıdalardan boya yapımını öğreniyor, ardından bu boyaları tuval üzerine uyguluyor. 60 yaş ve üzeri katılımcılara açık olan “Paketle ve Boya!: Soyut Resimler” atölyesi ise,sergide yer alan eserlerin, mürekkep resim geleneğini nasıl yeniden ele aldığını ve bu güçlü geleneği nasıl zenginleştirdiğini vurguluyor. Atölyede katılımcılar, kağıt paketleme tekniğini kullanarak deneysel formlardaki soyut resimleri tasarlama fırsatı yakalıyor.

  Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0212 334 99 00 (4) ogrenme@peramuzesi.org.tr 

  Atölye Programı

  13-17 yaş

  Renklerin Dansı: Suluboya ile Deneyler

  27 Nisan Cumartesi 14:00-16:00
  25 Mayıs Cumartesi 14:00-16:00

  18+

  Şifalı ve Doğal Mürekkepler

  24 Mayıs Cuma 19:30-21:30

  60+

  Paketle ve Boya!: Soyut Resimler

  Her Perşembe/ Cuma 14:00-15:30

  Etiketler: » »
  Share