logo

  Gaziosmanpaşa’da Öğrenciler Çevre Bilinci İçin Yarıştı

  Gaziosmanpaşa’da çevre ve tüketici bilincini artırmak için liseler arası bilgi yarışması düzenlendi. Finale kalmayı başaran okullardan Özel Gaziosmanpaşa Şefkat Koleji birinciliği elde ederken, Kazım Karabekir Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Küçükköy Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.

   

  Sağlıklı çevre, güvenli gıda, tüketici hakları ve zabıtanın şehir hayatındaki rolü üzerine okullarda eğitim seminerlerini sürdüren Gaziosmanpaşa Belediyesi, liseler arası bilgi yarışması düzenledi. İlçe genelinde 19 okul ve 57 öğrencinin katıldığı yarışmada rakiplerini geride bırakan Özel Gaziosmanpaşa Şefkat Koleji, Kazım Karabekir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Küçükköy Anadolu İmam Hatip Lisesi final etabında karşı karşıya geldi.

   

  FİNAL HEYECANA SAHNE OLDU

  Konu ve içerik bakımından Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan yarışmanın finali Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Belediyenin görevleri, kaymakamlığın görevleri, zabıtanın görevleri, tüketici hakları, hayvan hakları ve çevre bilinci konularında 20 sorunun sorulduğu yarışmada öğrenciler bilgilerini yarıştırdı. Finalde soruların tamamını doğru cevaplamayı başaran Özel Gaziosmanpaşa Şefkat Koleji birinciliği elde etti. Kazım Karabekir Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci olurken, Küçükköy Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü sırada yer aldı.

  BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

  Heyecana sahne olan yarışmanın ardından Gaziosmanpaşa Belediyesi başarılı öğrencileri ödüllendirdi. Birinci olan öğrencilere tablet, ikinci olan öğrencilere bluetooth ses sistemi ve üçüncü öğrencilere de mangala oyun seti hediye edildi. Ayrıca finale kalmayı başaran tüm öğrencilere Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından kitap seti, satranç, usb bellek ve powerbank takdim edildi. Öğrenciler, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği yüzme kurslarından ve sanat kurslarından da ücretsiz yararlanma hakkı kazandı.

  Etiketler: » » » » »
  Share