Hoşgeldiniz  

Facebook Sivil Toplum Programı başladı

okulhaberi | 31 Temmuz 2019 | Haberler, Okul Haberleri, Teknoloji A- A+

Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının dijital okuryazarlık becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefleyen “Sivil Toplum Programı”, Facebook ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü işbirliğiyle başladı.

Sivil toplum, demokratik düzenin bir parçası olarak, çelişkili konularda görüş oluşturarak ya da sesi duyulmayanların sesi olarak önemli konuları dile getiriyor. Günümüzde ise sivil toplumun güçlenmesini hızlandıran önemli etkenlerden birisinin internet ve sosyal medya olduğu ortaya çıkıyor.

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü, Facebook işbirliği ile Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının okuryazarlık becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak için “Facebook Sivil Toplum Programı” düzenlemeye başladı.

İlk eğitimi 22 Temmuz’da başlayan ve her 3 ayda bir tekrarlanacak olan iki günlük eğitim programının “Facebook Sivil Toplum Programı”nın ilk günü, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eylem Yanardağoğlu ve Dr. Aylin Sunam, iletişim, strateji ve hedef kitlelerle ilgili bilgi ve deneyimler paylaşırken, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Yüksek Lisans Programı mezunlarından gazeteci Şükrü Oktay Kılıç ise topluluklar, dijital dünyada içerik oluşturma ve görselleştirme araçları konuları uygulamalı olarak katılımcılarla paylaştı.

Sivil Toplum Programı sosyal medyada #BizimiçinFarkEder etiketinden takip edilebiliyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SPONSOR
DOLAR 5,7635
EURO 6,4297
BIST 97.149
ALTIN 283,0100

EN SON HABERLER

© 2017 Okul Haberi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.