logo

  AHEP SASST Öğrencileri Kanser Hastalarına Umut Oluyor

  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ( AHEP)’nde 30 Nisan 2019 saat 14.00’ da, Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu öğrencileri tarafından geleneksel hale gelen Ortaya Karışık isimli kermes ve konserlerinin bu yıl 6.sı düzenleniyor.

   

   

  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ( AHEP)’nde düzenlenen Ortaya Karışık organizasyonu, kanser hastalarına umut oluyor. Kanser tanısı konulan hastaların tedavi sürecinde yaşadığı sorunlara ve zorluklara odaklanan Kanser Savaşçıları Derneği’nin Saçım Saçın Olsun projesi için düzenlenen konserde Feridun Düzağaç sahne alacak. Alt sahnede de Klişe,  Bozuk Plak ve birkaç grup sahne alacak.

   

  Öğrencilerden Davet Var

   

  “Bu zamana kadar ihtiyaç sahibi köy okullarındaki kardeşlerimizin gülümsemesi ile devam eden motivasyonumuzu bu sene kanser hastası kardeşlerimiz, arkadaşlarımız ve büyüklerimizin umutları ile sağlayacak ve bu bağlamda Kanser Savaşçıları Derneği ile iş ortaklığı gerçekleştireceğiz. Etkinlikten elde edilen gelir direkt olarak dernek yararına kullanım amaçlı aktarılacaktır.  Bizler Alanya’nın merkezinde konumlandırılmış bir üniversitenin büyümekte olan bir topluluğu olarak sizleri de bizler için çok anlamlı olan bu etkinlikte aramızda görmek isteriz.”

   

  Kanser Savaşçıları – Saçım Saçın Olsun Projesi

   

  Tedavi sürecinde kişilerin çoğunda ilk göze çarpan sorun ise çoğunlukla saç dökülmesi oluyor. Bu, sadece tedavi sürecinde gerçekleşen ve geri dönüşü olan bir durum olsa da tanı alanları olumsuz etkileyebiliyor. Kişilerin kendilerini sosyal ortamlarından soyutlanmalarına sebep olabiliyor ya da kendilerini etiketlenmiş gibi hissetmelerine yol açabiliyor. Söz konusu kaybın tedavi sürecine de olumsuz açıdan etkileri olabiliyor. Kanser Savaşçıları Derneği de bu süreçte gönüllü olarak saçlarını bağışlayan kadın ya da erkeklerin saçlarından tanı almış ve saçları dökülmüş kişilere peruk hazırlatıyor.

   

  Alanya HEP Üniversitesi Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu gönüllüleri de bu sene bu projeyle işbirliği içine girdiler.

   

  SASST Hakkında:

  Alaya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu (SASST), 2015 yılında öğrencilerin hayata bakışını ve vizyonunu değiştirmek ve geliştirmek, okul içindeki sosyal sorumluluk kültürüne katkıda bulunmak ve sosyal farkındalık yaratmak amacıyla kurulmuştur. 100’den fazla gönüllüsüyle topluluğumuz, gerçekleştirilen etkinliklerden elde ettiği gelirler ve Alanya HEP Üniversitesi’nin katkılarıyla yerel ve ulusal çapta yardım faaliyetlerinde bulunmakta ve düzenlediği projelerle toplumsal sorunları herkesin gözünde daha görünür kılmaya çalışmaktadır.

   

  Ortaya Karışık Hakkında:

  Alanya HEP Üniversitesi Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu öğrencilerinin düzenlediği Ortaya Karışık adlı kermeste katılımcıların eğlenceli ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencilerinin elinden çıkan yemeklerden oluşan bol lezzetli bir gün geçirmelerini sağlarken, imkanları kısıtlı öğrencilere imkan sağlanmaktadır.

   

  Kanser Savaşçıları Derneği Hakkında:

  “Hepimiz Birimiz İçin”

  Kanser Savaşçıları, Türkiye’nin dört bir yanından uzmanların, hastalığı atlatmış kişilerin ve hasta yakınlarının destek verdiği bir sivil toplum organizasyonu. Amacımız, kanser tanısı alanlara tüm süreç boyunca destek olmak, onları bu süreci deneyimlemiş ve sağlığına kavuşmuş hastalarla bir araya getirmek, psiko-onkologlar denetiminde destek grupları oluşturmak ve ihtiyacı olan hastanelerin çocuk onkoloji servislerine yardım götürebilmek.

  Etiketler: » » » »
  Share