Hoşgeldiniz  

Ağaçköy Ortaokulu Öğrencilerine Robotik Kodlama Eğitimi

okulhaberi | 05 Nisan 2019 | Haberler, Manşet, Okul Haberleri A- A+

Camın yenilikçi markası LAV ve GCA Gürallar Cam Ambalaj’ın, çocukların yeni teknolojilere hakim olması hedefiyle hayata geçirdiği Robotik Kodlama Eğitim Projesi tamamlandı. Proje çerçevesinde Kütahya Merkez’de bulunan Ağaçköy İlkokulu ve Ağaçköy Ortaokulu’nda eğitim gören 142 öğrenci programlama ve robotik kodlamayla tanıştı.

Camın ilham veren markası LAV, son teknolojinin takipçisi ve uygulayıcısı GCA Gürallar Cam Ambalaj ile birlikte eğitime destek vermeye devam ediyor. Bu çerçevede GCA Gürallar Cam Ambalaj ve LAV işbirliğiyle hayata geçirilen son çalışma ise Robotik Kodlama Eğitim Projesi oldu. Yeni neslin günümüz teknolojilere hakim olması ve gelecekte de teknolojik gelişmelere öncülük edebilmesi hedefiyle gerçekleştirilen proje ile Kütahya Merkez’de bulunan Ağaçköy İlkokulu ve Ağaçköy Ortaokulu öğrencilerine Arduino programlama ve robotik kodlama eğitimi verildi.

Projenin 2018 yılının yaz döneminde gerçekleşen ilk etabına katılan 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflardan toplam 56 öğrenci 92 saat eğitim aldı. Teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitimler, günlük ders saatleri dışında haftada 4 gün ve toplamda 23 saat olarak düzenlendi. Eğitim için gerekli olan materyaller de yine LAV ve GCA Gürallar Cam Ambalaj tarafından sağlandı. Yüksek verim ve başarıyla tamamlanan ilk etabın ardından, eğitimin ikinci etabında ise 42’si ilkokul, 44’ü ortaokul olmak üzere toplam 86 öğrenci Arduino programlama ve robotik kodlama öğrendi.

Robotik Kodlama eğitimine katılan öğrenciler, 13 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Bilim Fuarı etkinliği ile Ağaçköy Ortaokulu Bilim Fuarı’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında hazırladıkları projeleri sergileme fırsatı da buldu. Robotik Kodlama Eğitim Projesi ile öğrencileri teknolojiyle buluşturan LAV ve GCA Gürallar Cam Ambalaj, çocukların matematik ve bilgisayar bilimi becerilerinin erken yaşta gelişimine, çocuklarda analitik düşünce gelişiminin sağlanması, okul başarılarının arttırılması ve sosyalleşmelerine katkıda bulundu. Eğitimlerin önümüzdeki dönemde de başka okullarda da yaygınlaştırılarak devam etmesi planlanıyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SPONSOR
DOLAR 5,7635
EURO 6,4297
BIST 97.149
ALTIN 283,0100

EN SON HABERLER

© 2017 Okul Haberi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.